Kopernik pełen tajemnic

ZWIEDZAJ TORUŃ Z PRZEWODNIKIEM

Wybierz jeden z naszych programów:

 

Kopernik Pełen Tajemnic 

 

http://www.copernicana.pl/images/reklama2016/dsc_0193.jpg

 Nasi przewodnicy przebrani w stroje historyczne – Kopernika, mieszczan, Krzyżaków – przedstawiają swoje miasto Toruń z epoki średniowiecza, aranżując scenki, przytaczając anegdoty i przypowieści z „ich” codziennego życia. Mówiąc w pierwszej osobie, w przebraniach, traktując słuchaczy jako swoich osobistych Gości dokonują rzeczy niezwykłej – podróży w czasie. A gotyk staje się naprawdę na dotyk!

 

Przyjazd do Torunia. Spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem - Wielkim Astronomem – Mikołajem Kopernikiem. Wycieczka po najważniejszych zabytkach Starego Miasta.

W programie m.in.:

  • Gotyckie mury miejskie, bramy, baszty (słynna Krzywa Wieża), spichlerze 
  • Rynek Staromiejski z Ratuszem i pięknymi kamienicami (toruńska perełka baroku - słynna Kamienica pod Gwiazdą), Dwór Artusa, Gospoda Flisacza, pomnik Kopernika i Flisaka, toruński pręgierz
  • Dom Wielkiego Astronoma – Mikołaja Kopernika (zwiedzanie wnętrza) 
  • Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego 
  • Spotkanie ze średniowieczną mieszczką - słodki poczęstunek pachnącymi piernikami jako niespodzianka od toruńskich mieszczan

 Wizyta w Planetarium. Niezwykły seans przy muzyce pod „sklepieniem niebieskim” - niesamowita podróż po bezkresach kosmosu, pomiędzy mgławicami, kometami i innymi zjawiskami.

Wizyta w Orbitarium. Zwiedzając interaktywną wystawę oraz samodzielnie obsługując modele i urządzenia, uczestnicy poznają tajniki Wszechświata. W niezwykle ciekawy sposób – poprzez eksperyment i zabawę uzyska odpowiedzi na pytania: ile ważyłby człowiek na Marsie? Dlaczego Jowisz ma burzliwą atmosferę?

 

 

http://www.copernicana.pl/images/atrakcje_Torunia/obserwatorium%20piwnice.jpgWyjazd do Piwnic (ok. 15 km od Torunia). Zwiedzanie największego ośrodka astronomii obserwacyjnej w Polsce, gdzie znajdują się dwa radioteleskopy o średnicy 15 i 32 metrów. Grupę oprowadzają pracujący w ośrodku astronomowie, którzy nie tylko demonstrują nowoczesny warsztat pracy astronoma, ale także wprowadzają w fascynujące zagadnienia budowy i ewolucji Wszechświata oraz przybliżają najnowsze osiągnięcia badawcze astronomii.

 

OPCJA DODATKOWA - obiad w restauracji na toruńskiej starówce (dwa dania, napój)

Cena: w celu ustalenia kosztów programu dla grupy prosimy o kontakt z biurem.

Serdecznie zapraszamy! 

 

 

olender.jpgr1.jpgr2.jpgr3.jpgr4.jpgr5.jpgr6.jpgr7.jpgumk.jpg

Copernicana © 2014. All Rights Reserved.