TORUŃ W PIGUŁCE

Wycieczka po Toruniu dla całej rodziny. Zwiedzanie miasta opowiedziane poprzez legendy i przypowieści o Starym Grodzie. Do tego najważniejsze atrakcje dla dzieci.

Toruń w pigułce

 

Spotkanie z przewodnikiem w dogodnym dla Państwa miejscu.

3–godzinna wycieczka po najważniejszych zabytkach Starego Miasta w Toruniu.

W programie m.in.:

  • Średniowieczne mury miejskie (bramy, baszty, słynna Krzywa Wieża)
  • Rynek Staromiejski z Ratuszem – wejście na wieżę ratuszową i pięknymi kamienicami (toruńska perełka baroku - słynna Kamienica pod Gwiazdą), Gospoda Flisacza, pomnik Kopernika, Flisaka, toruński pręgierz
  • Dom Wielkiego Astronoma – Mikołaja Kopernika (zwiedzanie wnętrza)
  • Średniowieczne kościoły – katedra śś. Janów, kościół NMP (z zewnątrz)

 

 

 

 

Żywe Muzeum Piernika – wizyta w stylizowanym XVI-wiecznym warsztacie piernikarskim, pachnącym miodem i przyprawami, w którym goście zapoznają się z tradycyjnym sposobem wypiekania pierników, ze stosowanymi przyprawami oraz własnoręcznie wypiekają pierniki, które zabierają ze sobą na pamiątkę.

 

 

 

 

 

Planetarium - wizyta w jednym z najnowocześniejszych planetariów w Polsce. Niezwykły seans przy muzyce pod „sklepieniem niebieskim” - niesamowita podróż po bezkresach kosmosu, pomiędzy mgławicami, kometami i innymi zjawiskami.

 

 

 

 

 

 

Oferta obejmuje: 3-godzinną usługę przewodnicką tradycyjną, wejście na wieżę ratuszową, do Domu Mikołaja Kopernika, Żywego Muzeum Piernika, Planetarium, koordynację przez Biuro.

Dodatkowo możliwość zamówienia obiadu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 

Zapisz

olender.jpgr1.jpgr2.jpgr3.jpgr4.jpgr5.jpgr6.jpgr7.jpgumk.jpg

Copernicana © 2014. All Rights Reserved.