RODZINNY WEEKEND W TORUNIU

Wycieczka po Toruniu dla całej rodziny. Zwiedzanie miasta opowiedziane poprzez legendy i przypowieści o Starym Grodzie. Do tego najważniejsze - atrakcje dla dzieci.

RODZINNY WEEKEND W TORUNIU

Nasi przewodnicy przebrani w stroje historyczne – Kopernika, mieszczan, Krzyżaków – przedstawiają swoje miasto Toruń z epoki średniowiecza, aranżując scenki, przytaczając anegdoty i przypowieści z „ich” codziennego życia. Mówiąc w pierwszej osobie, w przebraniach, traktując słuchaczy jako swoich osobistych Gości dokonują rzeczy niezwykłej – podróży w czasie. A gotyk staje się naprawdę na dotyk!

Spotkanie z przewodnikiem w stroju historycznym (średniowieczna mieszczka, krzyżak lub Mikołaj Kopernik) w dogodnym dla Państwa miejscu.

 

2–godzinna wycieczka po najważniejszych zabytkach Starego Miasta w Toruniu. Historia miasta będzie przekazywana dzieciom poprzez legendy i mity średniowiecznego Torunia. Na koniec dzieci otrzymują oryginalny przepis na toruński piernik.

 

W programie m.in.:

 

  • Średniowieczne mury miejskie (bramy, baszty, słynna Krzywa Wieża)
  • Rynek Staromiejski z Ratuszem i pięknymi kamienicami (toruńska perełka baroku - słynna Kamienica pod Gwiazdą), Gospoda Flisacza, pomnik Kopernika, Flisaka, toruński pręgierz
  • Dom Wielkiego Astronoma – Mikołaja Kopernika  (z zewnątrz)
  • Średniowieczne kościoły – katedra śś. Janów, kościół NMP  (z zewnątrz)

 

 

Świat Toruńskiego Piernika Skąd pochodzi słowo piernik? Jak przed wiekami pieczono ciasta? Co to jest kolendra, kardamon, cynamon? Jak wyglądały formy piernikowe? Kto produkował toruńskie smakołyki? W niezwykle ciekawym muzeum goście znajdą odpowiedzi na te pytania oraz dodatkowo upieką pierniki, a wszystko to w gotyckich piwnicach Domu Kopernika.

 

 

 

 

Planetarium - wizyta w jednym z najnowocześniejszych planetariów w Polsce. Niezwykły seans przy muzyce pod „sklepieniem niebieskim” - niesamowita podróż po bezkresach kosmosu, pomiędzy mgławicami, kometami i innymi zjawiskami.

 

 

 

 

 

 3-daniowy obiad w restauracji w samym sercu miasta.

Restauracja usytuowana jest w zabytkowej XIV wiecznej kamienicy. Historyczne wnętrza, piękne sufity, zabytkowe mury, odrestaurowane tak by w klimacie dawnych czasów raczyć smakiem wyjątkowego menu.

 

Czas trwania programu: ok. 6 godz.

Program obejmuje: 2-godzinną usługę przewodnicką- przewodnik w stroju historycznym, wstępy do atrakcji zawartych w programie, obiad oraz koordynację przez biuro.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

olender.jpgr1.jpgr2.jpgr3.jpgr4.jpgr5.jpgr6.jpgr7.jpgumk.jpg

Copernicana © 2014. All Rights Reserved.