ZAKOCHANI W TORUNIU

Wieczorny spacer po mieście w świetle latarni z dość frywolną przypowieścią o romansie Mikołaja Kopernika i Anny Szyling - najgłośniejszego romansu Torunia. Na koniec romantyczna kolacja we dwoje.

ZAKOCHANI W TORUNIU

 

Nasi przewodnicy przebrani w stroje historyczne – Kopernika, mieszczan, Krzyżaków – przedstawiają swoje miasto Toruń z epoki średniowiecza, aranżując scenki, przytaczając anegdoty i przypowieści z „ich” codziennego życia. Mówiąc w pierwszej osobie, w przebraniach, traktując słuchaczy jako swoich osobistych Gości dokonują rzeczy niezwykłej – podróży w czasie. A gotyk staje się naprawdę na dotyk!

Spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem w stroju historycznym – toruńską mieszczką w dogodnym dla Państwa miejscu.

2-godzinna wycieczka po najważniejszych zabytkach Starego Miasta w Toruniu, w wydaniu nieco bardziej pikantno-piernym, nie dość by rzec piernikowym.

 

 

 

W programie między innymi:

  • Rynek Staromiejski z pięknymi kamienicami (toruńska perełka baroku - słynna Kamienica pod Gwiazdą), pomnik Kopernika i Flisaka 
  • Brama Klasztorna i Krzywa wieża: suplement frywolny - jak przeorysza benedyktyńska Krzyżaków cynamonówką i przaśnym piernikiem raczyła; dla odważnych test na czystość duszy i prawdomówność przy srogiej wieży
  • Dwór Artusa: suplement frywolny - kupiecka trinkstube - jak niegdyś biesiadowały elity kupieckie
  • Pręgierz toruński: suplement okrutny - opresje katowskie, czyli jak w Toruniu przestępców srogimi torturami karano - opowiastka doświadczalna dla chętnych i odważnych!
  • Dom Wielkiego Astronoma (z zewnątrz), a ponadto: suplement miłosny! - Wielki astronom, huncwot i kochanek, czyli o romansie Kopernika z Anną Szyling
  • Średniowieczne kościoły (z zewnątrz) – katedra śś. Janów (miejsce chrztu Mikołaja Kopernika), suplement frywolny: menu stołu plebanów toruńskich (katedra dla ducha i dla ciała)

Kolacja w restauracji***

Piękne wnętrza, a do tego wyśmienite menu – romantyczna kolacja we dwoje w oprawie świec i płatków róż. Początek dobrze zapowiadającego się wieczoru. 

 

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

 

 

 

 

 

olender.jpgr1.jpgr2.jpgr3.jpgr4.jpgr5.jpgr6.jpgr7.jpgumk.jpg

Copernicana © 2014. All Rights Reserved.