OFERTA URODZINOWA

IMPREZA URODZINOWA - Zaskocz swoich Gości! 

 

Twoi Goście będą totalnie zaskoczeni, kiedy przywitasz ich w stroju historycznym na swojej uroczystości! Bowiem Para Jubilatów wcieli się w rolę Anny Szyling i Mikołaja Kopernika - legendarnych kochanków, którzy będą głównymi bohaterami spaceru po toruńskiej starówce. Ta niewinna zabawa z historią w tle pozwoli na krótkie poznanie miasta w lekkiej zabawowej formie. 

Degustacja toruńskich pierników i wybornych nalewek z Doliny Dolnej Wisły wprowadzą Twoich Gości w stan zabawy, integracji i dobrego humoru. Reszta wieczoru zostaje już w Twoich rękach! 

Plan atrakcji: 

1. Powitanie gości w strojach historycznych przez Parę Jubilatów.

2. Średniowieczna Mieszczka wprowadza Gości w tajniki sądu średniowiecznego, który ma się odbyć nad oskarżoną - Anną Szyling. 

3. Goście losują swoje role: oskarżycieli i obrońców. Odtąd będą stanowili Ławę Przysięgłych w sprawie przeciwko niewieście Annie Szyling, która zdaniem wielu świadków jako gospodyni Wielkiego Astronoma złamała przepisy porządkowe miasta oraz naraziła na szwank dobre imię poważanej rodziny Koperników. Para Jubilatów wciela się w role – Anny Szyling i Mikołaja Kopernika. 

4. Podczas spaceru po Starym Mieście Goście zapoznają się z historią romansu Anny i Mikołaja oraz poznają Toruń w wydaniu nieco bardziej pikantno-piernym, nie dość by rzec piernikowym. 

Trasa spaceru:

  • Dom Wielkiego Astronoma – Mikołaja Kopernika: suplement miłosny - wielki astronom, huncwot i kochanek, czyli o romansie Kopernika z Anną Szyling
  • Średniowieczne kościoły: katedra śś. Janów (miejsce chrztu Mikołaja Kopernika), suplement frywolny - menu stołu plebanów toruńskich (katedra dla ducha i dla ciała)

 

Niespodzianka od Toruńskich Mieszczan - słodki poczęstunek pachnącymi piernikami oraz degustacja wybornych nalewek w trzech smakach! Napitki zagryzane piernikami – uczta dla zmysłów!

 

  • Brama Klasztorna i Krzywa wieża: suplement frywolny - jak przeorysza benedyktyńska Krzyżaków cynamonówką i przaśnym piernikiem raczyła; dla odważnych test na czystość duszy i prawdomówność przy srogiej wieży
  • Pręgierz toruński: suplement okrutny - opresje katowskie, czyli jak w Toruniu przestępców srogimi torturami karano - opowiastka doświadczalna dla chętnych i odważnych!
  • Rynek Staromiejski z pięknymi kamienicami (toruńska perełka baroku - słynna Kamienica pod Gwiazdą), pomnik Kopernika i Flisaka
  • Dwór Artusa: suplement frywolny - kupiecka trinkstube - jak niegdyś biesiadowały elity kupieckie
  • Gospoda flisacza: suplement frywolny - obyczaj frycowych biesiad flisaczych
  • Ratusz staromiejski - staromiejskie piwnice: piwo gdańskie, wino toruńskie i kornus flisaczy, czyli co w dawnym Toruniu w karczmach pijano

 

5. W miejscu sądu następuje przesłuchanie świadków. Goście jako obrońcy i oskarżyciele aktywnie uczestniczą w rozmowie. Zapada wyrok, a zdarzyć się może wszystko…. 

 

Czas trwania imprezy – do 2 godzin. 

Kalkulacja ceny zależy od ilości Gości biorących udział w imprezie. 

 

Serdecznie zapraszamy !!!

 

 

olender.jpgr1.jpgr2.jpgr3.jpgr4.jpgr5.jpgr6.jpgr7.jpgumk.jpg

Copernicana © 2014. All Rights Reserved.