KATALOG OFERT

DLA GOŚCI INDYWIDUALNYCH 

 

PRZEWODNICTWO W STROJACH HISTORYCZNYCH ZE SCENKAMI 

Nasi przewodnicy przebrani w stroje historyczne – Kopernika, mieszczan, Krzyżaków – przedstawiają swoje miasto Toruń z epoki średniowiecza, aranżując scenki, przytaczając anegdoty i przypowieści z „ich" codziennego życia. Mówiąc w pierwszej osobie, w przebraniach, traktując słuchaczy jako swoich osobistych Gości dokonują rzeczy niezwykłej – podróży w czasie. A gotyk staje się naprawdę na dotyk!

 

 

ZWIEDZANIE FORTYFIKACJI TORUŃSKICH 

W drugiej połowie XIX wieku Toruń stał się jedną z największych i najważniejszych twierdz ówczesnej Europy. Do dzisiaj pozostało ponad 200 obiektów fortecznych będących świadkami militarnej historii miasta. Pod okiem doświadczonych eksploratorów i specjalistów od historii wojskowości zwiedzamy zarówno obiekty zaadaptowane do celów turystycznych jak i ogólnie niedostępne oraz opuszczone.

 

SZLAK FILMOWY

Malownicze uliczki, zabytki i wiślane nabrzeże były i są tłem dla wielu polskich produkcji filmowych. Podczas spaceru plotkujemy o gwiazdach i gwiazdeczkach, krytykujemy reżyserów, dyskutujemy o filmach, wspominamy atmosferę starych kin. Na podstawie fotosów porównujemy obraz miasta zatrzymany w kadrze z rzeczywistością. Prawdziwa gratka dla kino-maniaków. 

 

 

 

RAJD OFF ROAD 

Wycieczka samochodami terenowymi 4x4 po bezdrożach w terenie leśnym z eksploracją terenów fortecznych (pierścień ok. 80 km wokół Torunia). Chętni, po krótkim instruktażu, będą mieli możliwość samodzielnego poprowadzenia auta! Jazda poza drogami to fantastyczny sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości i jednocześnie doskonalenie techniki jazdy samochodem w trudnych warunkach.

 

 

 

STRZELNICA (BROŃ PALNA) 

Prawdziwy turniej strzelecki. Zabawa z bronią – oczywiście w granicach bezpieczeństwa i pod okiem doświadczonych instruktorów! 

 

 

 

 

 

BOWLING 

Do gry w kręgle nie są potrzebne specjalne umiejętności, gdyż każdy z nas potrafi potoczyć kulę po torze. Ale prawdziwa rywalizacja zaczyna się w momencie, gdy rozegramy turniej pomiędzy sobą, a strącenie wszystkich kręgli będzie zarezerwowane tylko dla najlepszych. Emocje gwarantowane! 

 

 

 

BILETY DO KINA/TEATRU 

Zmęczeni zwiedzaniem lub pogoda pod psem? Z bogatej oferty toruńskich instytucji kulturalnych pomożemy wybrać spektakl, koncert lub seans filmowy oraz zarezerwujemy bilety. 

 

OFERTA SPECJALNA 

 

ZWIEDZANIE SŁYNNEGO OKRĄGLAKA 

„Okrąglak" to toruński Areszt Śledczy - budynek w kształcie rotundy zbudowany w latach 50-tych XIX wieku według koncepcji angielskiego filozofa Jeremy'ego Benthama. W założeniu miał być „więzieniem idealnym" - Panoptykonem - gdzie więźniowie są poddawani permanentnej inwigilacji. Budynek mieszkalny dla osadzonych, architektonicznie i konstrukcyjnie nie uległ zmianie do chwili obecnej i jest jedynym tego typu obiektem penitencjarnym w Polsce i jednym z niewielu na świecie. 

 

SKOKI SPADOCHRONOWE W TANDEMIE 

 Tandem to podniebna zabawa. Nie sposób opisać wszystkich wrażeń i emocji jakie mu towarzyszą. Poczucie wolności jest wszechogarniające. Z całą pewnością jest to najprzyjemniejsza i najbezpieczniejsza forma praktyki w swobodnym spadaniu i szybowaniu na otwartym spadochronie. Uwaga! Zabawa na maxa! 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

olender.jpgr1.jpgr2.jpgr3.jpgr4.jpgr5.jpgr6.jpgr7.jpgumk.jpg

Copernicana © 2014. All Rights Reserved.