copernicana toruń

KRZYŻACKI PATROL – KLASY IV-VI

Nasi przewodnicy przebrani w stroje historyczne – Kopernika, mieszczan, Krzyżaków – przedstawiają swoje miasto Toruń z epoki średniowiecza, aranżując scenki, przytaczając anegdoty i przypowieści z „ich” codziennego życia. Mówiąc w pierwszej osobie, w przebraniach, traktując słuchaczy jako swoich osobistych Gości dokonują rzeczy niezwykłej – podróży w czasie. A gotyk staje się naprawdę na dotyk! 

Spotkanie z przewodnikiem – KRZYŻAKIEM w umówionym miejscu, przejście do biura, ubranie uczestników wycieczki w pelerynki krzyżackie.

Krzyżacki Patrol – „Jeden z zakonników zabierze Was na miejski patrol w pełnym rynsztunku i przypomni toruńskie czasy panowania Krzyżaków. Trzeba być w pełnej gotowości, ponieważ patrol nie jest bezpieczny, a toruńscy mieszczanie ciągle spiskują… Przemaszerujemy wokół ratusza, sprawdzimy bezpieczeństwo miasta u bram, przeczeszemy fosę wokół zamku… ”

Wycieczka 2-godzinna po najważniejszych zabytkach Starego Miasta w Toruniu: Patrol miejski. Przejście w szwadronie na przedzamcze Zamku Krzyżackiego – tam odbędzie się przyjęcie nowych członków do Krzyżackiego Nowicjatu i rozdanie dyplomów

W programie m.in.:

  • Średniowieczne mury miejskie, bramy (Klasztorna, Mostowa), baszty (słynna Krzywa Wieża), spichlerze
  • Dom Mikołaja Kopernika (z zewnątrz)
  • Rynek Staromiejski z Ratuszem i pięknymi kamienicami (toruńska perełka baroku – słynna Kamienica pod Gwiazdą), Dwór Artusa Gospoda Flisacza, pomnik Kopernika i Flisaka, toruński pręgierz
  • Średniowieczne kościoły – Najświętszej Marii Panny, katedra śś. Janów

OPCJA DODATKOWA – obiad w restauracji na toruńskiej starówce (dwa dania, napój)

Toruńscy mieszczanie na czele z katem zapraszają!