copernicana toruń

ZWIEDZANIE TORUNIA NA WESOŁO

Oferta przygotowana specjalnie dla firm. Zwiedzanie najważniejszych zabytków Torunia połączone z odrobiną pikanterii – elementami frywolnymi, miłosnymi, a nawet okrutnymi.

Toruń Frywolny i Wszeteczny na wesoło podany

Nasi przewodnicy przebrani w stroje historyczne – Kopernika, mieszczan, Krzyżaków – przedstawiają swoje miasto Toruń z epoki średniowiecza, aranżując scenki, przytaczając anegdoty i przypowieści z „ich” codziennego życia. Mówiąc w pierwszej osobie, w przebraniach, traktując słuchaczy jako swoich osobistych Gości dokonują rzeczy niezwykłej – podróży w czasie. A gotyk staje się naprawdę na dotyk! 

Spotkanie z przewodnikiem w umówionym miejscu. 2-godzinna wycieczka po najważniejszych zabytkach Starego Miasta w Toruniu, w wydaniu nieco bardziej pikantno-piernym, nie dość by rzec piernikowym. 

W programie m.in.:

NA START poczęstunek piernikami i nalewkami z Doliny Dolnej Wisły.
  • Brama Klasztorna i Krzywa Wieża: suplement frywolny – jak przeorysza benedyktyńska Krzyżaków cynamonówką i przaśnym piernikiem raczyła; dla odważnych test na czystość duszy i prawdomówność przy srogiej wieży
  • Dom Wielkiego Astronoma, a ponadto: suplement miłosny! – Wielki astronom, huncwot i kochanek, czyli o romansie Kopernika z Anną Szyling;\
  • Spotkanie z samym Mikołajem Kopernikiem 
  • Średniowieczne kościoły – katedra śś. Janów (miejsce chrztu Mikołaja Kopernika), suplement frywolny – menu stołu plebanów toruńskich (katedra dla ducha i dla ciała)
  • Rynek Staromiejski z pięknymi kamienicami (toruńska perełka baroku – słynna Kamienica pod Gwiazdą), pomnik Kopernika i Flisaka
  • Pręgierz toruński: suplement okrutny – opresje katowskie, czyli jak w Toruniu przestępców srogimi torturami karano; opowiastka doświadczalna dla chętnych i odważnych!                                                                                                                           
  • Spotkanie z Katem Toruńskim, który uchyli rąbka tajemnicy swego niechlubnego fachu
  • Bulwar Filadelfijski – suplement frywolny: jak do małpiego gaju wszetecznice wyprowadzono

Toruńscy mieszczanie na czele z Katem zapraszają!