copernicana toruń

2-dniowa wycieczka do Poznania

Dzień 1

Zbiórka, spotkanie z pilotem.

Wyjazd do Poznania.

Zwiedzanie Poznańskiej Starówki.

W programie min.:

– Ostrów Tumski – wyspa leżąca na Warcie, na której mieszczą się takie zabytki jak : katedra, pałac arcybiskupi, Kościół NMP, Akademia Lubrańskiego.

– Bazylika Archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła – najstarsza polska katedra, miejsce pochówku pierwszych władców Polski oraz prawdopodobnym miejscem chrztu Mieszka I.

– Stary Rynek – jeden z największych w Europie, mieszczący min.: Ratusz, Odwach, Fontanna Prozerpiny, Studzienkę Bamberki czy poznańskie koziołki.

Zakwaterowanie Hostelu na Poznańskiej Starówce. Obiad.

 Wizyta w ZOO (tzw. NOWE ZOO)Spacer po parku pełnym ciekawych zwierząt.

Relaks na świeżym powietrzu. W Poznańskim ogrodzie największa                          i najnowocześniejsza słoniarnia w Polsce i jedna z najnowocześniejszych             w Europie.

Powrót do hostelu. Kolacja.

Gra miejska na poznańskiej starówce.

Gra toczy się w przestrzeni Starego Miasta w Poznaniu. Uczestnik zabawy wędruje z ulotką questową rozwiązując zadania i zagadki, które prowadzą do ukrytej skrzyni skarbów. Skarbem jest pieczęć, którą przystawia się na ulotce, jako poświadczenie przejścia questa.

Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hostelu. Wykwaterowanie.

Wizyta w Skoda Auto Lab.                                                              

ŠKODA AUTOLAB to pierwsze tak zaawansowane technicznie i przyjazne Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z 5 stref możesz 

skorzystać z interaktywnych eksponatów, doświadczyć wielu sytuacji drogowych   i dobrze się przy tym bawić!

Zwiedzanie stadionu INEA Poznań                           

W trakcie wycieczki można zobaczyć najważniejsze miejsca INEA Stadionu, takie jak: Salę Konferencyjną, Korytarz Sław, Salę Legend, Szatnię Gości, Strefę Zero, ławki rezerwowych, Lożę Prezydencką, Trybunę Prasową oraz boiska treningowe.

  Obiad 

Zwiedzanie lotniska Poznań Ławica

Wyjątkowa możliwość zwiedzenia lotniska z przewodnikiem, zapoznanie się z funkcjonowaniem portu, a także doskonała okazja spotkania z pracownikami Ławicy.

Powrót do Torunia w godzinach wieczornych.

Toruńscy mieszczanie na czele z katem zapraszają!