copernicana toruń

RÓŻA KOPERNIKA

GRA MIEJSKA „RÓŻA KOPERNIKA"

„Róża Kopernika” przenosi uczestników w czasy późnego średniowiecza. W trakcie gry zespoły spotykają na swojej drodze mieszkańców średniowiecznego grodu, którzy przekazują im kolejne zadania. Grupy rywalizują ze sobą walcząc o główną nagrodę. Planszą gry będzie skąpana w iluminacjach Toruńska Starówka. Czar kopernikańskiego miasta z wielką tajemnicą w tle. Gdzie jest Mikołaj Kopernik?

… Na cokole słynnego pomnika

Ostatnia wskazówka sprzed oczu umyka

Odczytajcie w skupieniu …

Gra osadzona jest w klimacie późnego średniowiecza, w szeroko pojętych „czasach” Kopernika. Poszczególne zespoły graczy poruszają się po toruńskiej starówce szukając miejsca gdzie można spotkać najsłynniejszego mieszkańca miasta – samego Mikołaja Kopernika.

Na drodze swojej wędrówki spotykają mieszkańców średniowiecznego grodu powiązanych z rodziną słynnego astronoma lub ogólnie z Toruniem. Postacie te dają graczom wskazówki, które umożliwiają dotarcie do kolejnego punktu, a w rezultacie dotarcie do miejsca pobytu Kopernika. Zagadki te są limerykami, w których zawarte są informacje niezbędne do znalezienia kolejnej postaci. Trasa jest poprowadzona tak, aby w trakcie zabawy gracze poznali wszystkie najważniejsze i najsłynniejsze toruńskie zabytki.

Moderator – przewodnik dzieli grupę na poszczególne zespoły, wręcza identyfikatory i materiały do gry – planszę (plan miasta) oraz objaśnia zasady zabawy, opowiada o postaciach, które będą spotykali. Kolejność wyruszenia na trasę: poszczególne zespoły rzucają kostką do gry – pierwszy zespół, który wyrzuci szóstkę wyrusza jako pierwszy.

Koszt gry zależy od ilości uczestników i od ustalonej nagrody dla zwycięskiego zespołu. W celu ustalenia kosztów imprezy prosimy o kontakt z biurem.

Toruńscy mieszczanie na czele z katem zapraszają!